Świerk kłujący

 

ZŁOŻ ZAMÓWIENIE

 

Nasze choinki pochodzą z najlepszych plantacji, gdzie wykazuje się dbałość o prawidłowy rozwój drzew i ciągłość produkcji. Drzewa świąteczne z tych plantacji charakteryzują się prawidłowym pokrojem, dużą zdrowotnością i właściwym wybarwieniem igieł.
Nasze choinki pochodzą tylko z certyfikowanych plantacji, są zdrowe i nie posiadają oznak chorób grzybowych i występowania szkodliwych owadów. Drzewa charakteryzują się powtarzalnym wyglądem. Znakowanie choinek przeznaczonych do wycięcia odbywa się tylko przez wykwalifikowany personel.
Nasze choinki dostarczamy do wielu odbiorców, którzy ceniąc sobie gwarancję jakości, są przekonani dbałości o dobro klienta. Zadowolenie klienta jest naszym priorytetem.

Świerk kłujący
Picea Pungens

Choinki tego gatunku posiadają równomierny pokrój i symetryczną budowę. Swoją popularność zawdzięczają pięknemu niebiesko-srebrzystemu zabarwieniu igieł (stąd też nazwa zwyczajowa „świerk srebrny”) i sztywnym gałęziom. Igły dł. do 4 cm, pokryte woskowym nalotem mają barwę zieloną lub niebieską. Kolor igieł jest cechą genetyczną i dzięki selekcji na plantacjach choinkowych spotykamy najwięcej drzew o pożądanej tonacji. Igły tego świerka są bardzo kłujące(!!!), stąd polska nazwa gatunkowa. Drzewa cięte, wstawione do domu, mogą wytrzymać do 4 tygodni. Po uschnięciu drzewa igły opadają.

Rodzajklasarozmiar [cm]
cięteI150-200
cięteI200-250
cięteI250-300
cięteII150-200
cięteII200-250
doniczkaI40-60
doniczkaI60-90
doniczkaI90-120
doniczkaI120-150
doniczkaI160-180